Wyniki przeszukiwania
Casus TV Trwam w Brukseli
19 kwietnia 2012
DN: W Parlamencie Europejskim trwają przygotowania do wysłuchania publicznego na temat łamania wolności słowa ze szczególnym uwzględnieniem sprawy Telewizji Trwam. Według pana, współorganizatora przedsięwzięcia, jaki jest główny cel tej akcji?
MP: W organizację wysłuchania publicznego w Parlamencie Europejskim w Brukseli włączyła się moja frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR). Organizuję je wspólnie z panem posłem Zbigniewem Ziobrą z frakcji Europa Wolności i Demokracji (EFD). Odbędzie się ono 5 czerwca.
Wybory w Parlamencie Europejskim
22 stycznia 2012
Poseł komentuje najważniejsze wydarzenia styczniowej sesji plenarnej w Strasburgu, m.in. wybory nowego przewodniczącego PE, wiceprzewodniczących oraz kwestorów, a także debatę ws. wydarzeń politycznych na Węgrzech.
Wiatr przemian w UE
19 grudnia 2011
Trzydziesta rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego przypadła w czasie ostatniej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, kończącej prezydencję Polski w Radzie Unii Europejskiej, a Otwierając grudniowe posiedzenie Parlamentu, przewodniczący Jerzy Buzek, który na jesieni 1981 roku przewodniczył obradom I Zjazdu delegatów NSZZ „Solidarność”, przypomniał o tej ważnej dla całej Europy rocznicy, nadmieniając, że „nie złamano ducha narodu, który osiem lat później zmienił oblicze Europy”.
Kryzys wartości a kryzys finansowy UE
12 grudnia 2011
Dominującym tematem w Parlamencie Europejskim oraz innych instytucjach unijnych jest kryzys finansowy. Główni decydenci Unii Europejskiej, poszukując cudownej recepty uzdrowienia obecnej katastrofalnej sytuacji finansowej, zdają się zapominać o pierwotnej idei powstania Wspólnoty Europejskiej, nakreślonej przez ojców założycieli, takich jak Adenauer, Schuman, de Gasperi, Monet. Wszyscy oni byli chrześcijańskimi demokratami i w szczególny sposób pielęgnowali wartości chrześcijańskie.
Polskie przewodnictwo w Radzie UE
Jak Pan ocenia sześciomiesięczny program rządu Donalda Tuska na polską prezydencję w Radzie Unii Europejskiej?
Prezydencja to przewodnictwo w najważniejszych organach decyzyjnych Unii Europejskiej, przede wszystkim w Radzie UE gdzie postanowienia przekładają się na konkretne decyzje i środki finansowe. Polska ogłosiła związane z nią trzy główne priorytety: integracja europejska jako źródło wzrostu, w której mówimy m.in. o wieloletnim budżecie UE na lata 2013-2020; bezpieczna Europa – żywność, energia, obronność – priorytet dotyczący m.in. Wspólnej Polityki Rolnej (dopłaty bezpośrednie i wsparcie obszarów wiejskich).