Informacja

Dnia 24 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się spotkanie członków zarządu partii „Ruch Prawdziwa Europa-Europa Christi” z prof. Mirosławem Piotrowskim na czele.

Podsumowano aktywność członków partii i prof. Piotrowskiego podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zebrani podkreślili niewątpliwy sukces prof. M. Piotrowskiego w okręgu nr 8 (woj. lubelskie), który startował z pierwszego miejsca listy Konfederacji. 58 638 głosów uzyskanych przez prof. Piotrowskiego reprezentującego Konfederację Korony Polskiej to 60% wszystkich głosów oddanych na całą listę. Nasz kandydat zebrał prawie 35 tys. głosów więcej niż wszyscy pozostali kandydaci razem wzięci startujący z listy Konfederacji. Tylko system podziału mandatów spowodował, że lider naszej partii nie uzyskał mandatu do Parlamentu Europejskiego, bowiem kilku kandydatów Konfederacji z mniejszym liczebnie poparciem w innych okręgach uzyskali mandat do Parlamentu Europejskiego.

Sukces naszego Lidera daje nadzieję na dobry wynik w następnych wyborach czekających polskie społeczeństwo. Prof. Mirosław Piotrowski z jeszcze większym zaangażowaniem będzie monitorował i komentował aktywność organów Unii Europejskiej, aby Polacy mieli rzetelny obraz działalności politycznej zarówno kierujących tymi organami jak i polskich przedstawicieli z innych ugrupowań, którzy reprezentują Polaków w Parlamencie Europejskim.

Możesz również polubić…